طراحی سایت |ساخت نرم افزارهای تحت وب php و Asp.net| طراحی قالب و ساخت افزونه وردپرس|برنامه نویسی #C|طراحی لوگو و بنر
فرم ثبت نام کاربر جدید

فرم ورود کاربر

ارسال رمز عبور


بازگشت به فرم ورود

در یک رده بندی بر مبنای محیط اجرای نرم افزارمی توان نرم افزارها را به دودسته نرم افزار Desktop Application ( نرم افزار های اجرایی بر روی کامپیوتر شخصی )و web Application ( نرم افزار تحت وب) تقسیم بندی کرد البته با ظهور گوشی های هوشمند دسته سومی بنام mobile Application نیز بوجود آمده که در اینجا به آن نمی پردازیم.
در برنامه نویسی سنتی برای کامپیوترهای شخصی یک برنامه کاربردی یک فایل قابل اجرایی به همراه چندین فایل مرتبط می باشد. به عنوان مثال یک نرم افزار اجرایی برای سیستم عامل ویندوز شامل یک فایل اجرایی (EXE) یه همراه تعدادی فایل مرتبط معولا با فرمت DLL و سایر منابع معولا پایگاه داده و فایل هایی برای تنظیمات و پیکره بندی نرم افزار می باشد .
همه ی این فایلها بر روی یک کامپیوتر قرار دارندو توسط سیستم عامل کامپیوترمدیریت می شوند و به صورت بی وقفه بلافاصله به درخواست کاربر واکنش نشان داده و داده های ارسالی را پردازش کرده و معمولا در کسری از ثانیه نتیجه را به کاربر نشان می دهند.
اما در برنامه نویسی تحت وب یک سری از فایلها بر روی server(کامپیوتر مقصد) و یک سری از فایلها بر روی کامپیوتر مبدا( client) اجرا می شود . به عنوان مثال رابط کاربری یک نرمافزار تحت وب یک صفحه وب می باشد که توسط مرورگر وب تفسیرو نمایش داده می شود. برای نمایش محیط کار نرم افزار(رابط گرافیکی کاربر)یا همان صفحه وب، مرورگر نیازمند فایلهایی است که باید از روی سرور بر روی کامپیوتر کاربر بارگزرای شود.این فایلها معمولا javascript و یا CSS می باشند.( برای اطلاعات بیشتردر منیو سایت در قسمت راهنما می توانیددرباره این فایلها بیشتر بدانید)
صفحه وب یا همان رابط گرافیکی کاربر با نرم افزار تحت وب، محیطی است که کاربر می تواند داده ها را به وسیله این محیط به بخش دوم خود که واقع بر روی سرور است (فایلهای php و یا Asp.net )ارسال کرده و نتیجه پردازش داده ها را به کاربر نشان دهد.
در واقع هر نرم افزار تحت وب دارای دو بخش است بخشی که از دسترس کاربر بدور است (به دلایل امنیتی) و بخشی که در دسترس کاربر است.
مهمترین مبحث در طراحی سایت و طراحی نرم افزار تحت وب حفظ امنیت اطلاعات و دادهای ارسالی و همچنین دادهای ذخیره شده بر روی سرور می باشد.
یک نرم افزار کاربردی بر روی کامپیوترشخصی تنها یک و یا چند کاربر انگشت شمار دارد.امایک نرم افزار تحت وب می تواند گاه تا میلیونها نفر کاربر داشته باشد.به عنوان مثال درگاه پرداخت الکترونیکی بانکها.
هر کاربر اطلاعات مخصوص به خودش را دارد که جزیی از حریم شخصص او محسوب می شود و محرمانه محسوب می شود همچنان در اطلاعات مالی مربوط به رمز و شماره کارت کاربر که حفاظت از این اطلاعات از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است در واقع یک نرم افزار تحت وب تنها زمانی دارای ارزش کاربردی است که ضمن انجام اهدافی که برای آن در نظر گرفته شده بتواند امنیت اطلاعاتی را که به آن ارسال می شود و یا به کاربران خود ارسال می کند را تضمین کند همچنین اطلاعتی را که بر روی سرور ذخیره می کند.
و نکته دیگری که باید در طراحی یک نرم افزار تحت وب به آن توجه کرد زمان می باشد.
هر کاربر برنامه تحت وب همیشه زمانی را صرف انتظار کشیدن میکند.
انتظار برای باز شدن صفحه وب ، انتظار برای ارسال داده ها، انتظار برای پردازش داده ها در سمت سرور و انتظار برای بارگزاری مجدد صفحه وب .تحقیقات نشان می دهد که بیشتر کاربران بیش از 37 ثانیه زمان برای بار گزرای یک صفحه وب صرف نمی کنند ور صورت باز نشدن صفحه وبمورد نظرآن وب سایت را ترک می کنند. و این به معنای از دست دادن یک مشتری بالقوه می باشد.
این انتظار به دو عامل اصلی مرتبط است. سرعت اینترنت و سرعت پردازش داده ها و ارسال نتیجه.
سرعت اینترنت که برای بیشتر کاربران کم هست و تنها راه مقابله با انتظار طولانی ناشی از سرعت اینترنت کاهش حجم داده های ارسالی به کاربراست.به عنوان هر چه حجم رابط گرافیکی کاربر( صفحه وب)کمتر باشد صفحه وب سرعتردر مرورگر بارگزرای شده و به کاربرنشان داده میشود.
اماهرچه که حجم صفحه وب کاهش پیدا کند بازهم کاربرزمانی را صرف انتظار کشیدن دریافت پاسخ از سمت سرور می کند.دراینجا هم راه حلی که پیشنهاد می شود پرهیز از ارسال داده های تکراری و همچنین استفاده ازفناوری Ajax می باشد.
برای اطلاعات بیشتردر منیو درقسمت راهنما توضیحات بیشتری درباره Ajax خواهید یافت.
همچنین توان سرور و قدرت پردازنده های سرورو میزان حافظه سرور نقش بسزایی در سرعت و عدو ایجاد وقفه در برنامه تحت وب دارد.اما باز هماین طراحی صیحح و استفاده از الگوریتم های مناسب برای طراحی نرم افزار تحت وب می باشد که مانع از هنگ کردن سرور می شود.
به عنوان مثال با استفاده یک الگوریتم نامناسب در ارتباط با پایگاه داده و افزایش زمان تنها به میزان کسری از ثانیه
هنگامی که کاربران سایت زیاد شوند این امکان وجود دارد که سرور قادر به پاسخگویی به حجم زیاد داده های ارسالیدر زمان مناسبنباشد و حتی هنگ کرده و از دسترس خارج شود.
اینها همه نکاتی است که optimalweb.ir و گروه ما هنگام طراحی یک نرم افزار تحت وب در نظر می گیرد و همیشه بهترین را ارایه می کند.
استفاده ازجدیدترین فناوریهای ،حفظ امنیت اطلاعات و جلوگیری از ورود هکرها به سیستم، کاهش زمان انتظار به همراه طراحی زیبا و کم حجم رابط کاربری همه اینها ما را منحصر به فرد می کند.
برای سفارش میتوانید به بخش سفارش در منیو رفته و یا بر روی لینک زیز کلیک کنید.
برای سفارش ساخت نرم افزار تحت وب اینجا کلیک کنید