طراحی سایت |ساخت نرم افزارهای تحت وب php و Asp.net| طراحی قالب و ساخت افزونه وردپرس|برنامه نویسی #C|طراحی لوگو و بنر
فرم ثبت نام کاربر جدید

فرم ورود کاربر

ارسال رمز عبور


بازگشت به فرم ورود

برای طراحی سایت از ابزارها و فناوری های گوناگونی استفاده می شود که یکی از آنها زبان HTML می باشد.
در واقع پایه ای ترین ابزار برای طراحی سایت همین زبان می باشد.
HTML ور سال 1989 توسط تیم برنرلی و همکارش در لابراتوار فیزیک ذرات اروپا ابداع شد.HTML ابتدای حروف عبارت Hypertext Markup Language می باشد.با پدید آمدن این زبان نام آشنای word wide web یا همان اینترنت شروع به شکل گیری کرد.
ابداع این زبان طراحی سایت به صورت صفحه مبنا را ممکن کرد. در طراحی سایت و نرم افزار تحت وب رابط کاربری در واقع بک صفحه وب می باشد که با استفاده از tag ها ( برچسب ها و عناصر تشکیل دهنده زبان HTML) نوشته می شود و مدل رابط کاربری صفحه مبنا خوانده می شود.
به مجموعه ای از صفحات وب مجزا و به هم مرتبط که دارای یک وب سرور یکسان باشند وب سایت گفته می شود.
که الیته در بیشتر مواقع به جای استفاده از وب سایت از واژه سایت به تنهایی استفاده می گردد. مانند طراحی سایت به جای طراحی وب سایت.
هنگامی که برای طراحی سایت از زبان HTML استفاده می کنیم برای مشاهده صفحه وب طراحی شده به یک مرورگر وب نیاز می باشد. مرورگر وب، سایت طراحی شده با زبان HTML را تفسیر کرده و به کاربر نمایش می دهد.
هنگامی که آدرس یک سایت را در مرورگر وب خود وارد کرده و بر روی دکمه Go کلیک می کنید یک درخواست HTTP از کامیپوتر شما (client) به کامپیوتری که آن آدرس را دارد ارسال می گردد.کامپیوتر مقصد(server) صفحه وب مورد نظر را در قالبی که مرورگر وب شما بتواند تفسیر کندو نمایش دهد را برای کامپیوتر شما ارسال می کند.
در واقع HTML زبانی برای نشانه گذرای پرونده هاست به گونه ای که مرورگر وب بداند چگونه آنها را نمایش دهد.
با زبان HTML تنها قادر به طراحی سایت به صورت استاتیک یا غیر پویا می باشید.
برای نوشتن HTML و طراحی سایت می توانید از یک ویرایشگری متنی ساده مانند Notepad استفاده کنید اما استفاده از یک ویرایشگر متنی کار را دشوار می کنند. بهترین روش برای طراحی سایت استفاده از نرم افزاری با قابلیت WYSWYG می باشد.
WYSWYG یا What You See What You Get به معنای این هست که هرچه در محیط نرم افزار می بینید همانی هست که پس از ساخت برنامه به آن دست پیدا می کنید.در واقع اینگونه نرم افزارها دارای یک محیط گرافیکی برای طراحی سایت می باشد که هر برچسب HTML را بلا فاصله به صورت تصویری و همانگونه که در مرورگر وب نمایش داده خواهد شد به شما نشان می دهد.
در ادامه برخی از برچسبها یا عناصر تشکیل دهنده HTML که برای طراحی سایت به صورت ابتدایی ضروری می باشد را توضیح خواهم داد.
DOCTYPE : هدف آن آگاهی دادن به مرور گر وب درباره نسخه HTML به کار رفته در طراحی صفحه وب می باشد.
در حال حاضر جدید ترین نسخه HTML5 می باشد.
باقیمانده صفحه وب درون برچسب <html> قرار می گیرد. به این صورت که در ابتدای صفحه وب بلافاصله بعد از برچسب DOCTYPE یک برچسب <html> نوشته می شود در یابان صفحه وب یک </html> دیگر ،سایر عناصر درون این برچسب قرار می گیرد.
درون برچسب <html> دو tag اصلی قرار می گیرد که این برجسب را به دو بخش تقسیم می کند.
برچسب <head></head> و برچسب<body></body>
برچسب <head> برای ذخیره اطلاعات درباره طراحی سایت (صفحه وب) به کار برده می شود و به کاربر در مرورگر وب نشان داده نمی شود و
برچسب <body> پیکره اصلی صفحه وب می باشد که شامل متن ، اطلاعات ، تصاویر و فرمهایی می باشد که به کاربر از طریق مرورگر وب نشان داده می شود.
درون هر یک از این دوtag عناصر HTML دیگری قرار می گیرد که هریک کاربرد ویژه ا ی در طراحی صفحه وب دارد.
که در اینجا نمی توان همه آنها را توضیح داد چرا که برای توضیح دادن همه آنها نیاز به نوشتن یک کتاب می باشد.
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title/>عوان سایت <title>
<head/>
<body>
بخشی که به کاربر نشام داده می شود
<body/>
<html/>

برای سفارش طراحی سایت اینجا کلیک کنید