طراحی سایت |ساخت نرم افزارهای تحت وب php و Asp.net| طراحی قالب و ساخت افزونه وردپرس|برنامه نویسی #C|طراحی لوگو و بنر
فرم ثبت نام کاربر جدید

فرم ورود کاربر

ارسال رمز عبور


بازگشت به فرم ورود

یکی ازفناوری های مهم و تاثیرگزاردر طراحی سایت زبان برنامه نویسی javascript می باشد.
زبان JavaScript در طراحی سایت در سمت client و یا کاربرمورداستفاده قرار می گیرد.
زبان جاوا اسکریپ هنگام طراحی سایت درون صفحه وب و در میان کدهای HTML جاسازی می شود و هنگامی که صفحه وب به طور کامل توسط مرورگر وب در کامپیوتر کاربر بارگزاری شده این زبان نیز توسط مرورگر وب تفسیر و اجرا می شود.
جاوا اسکریپ قابلیتهای اضافی را هنگام طراحی سایت به طراح سایت می دهد و طراح سایت می تواند با JavaScript صفحات وب استاتیک را از حالت ایستا و غیرقابل تغییر به حالت داینامیک و پویا تغییر دهد.
javascript از یک زبان دیگر به نام LiveScript توسعه یافت.liveScrip خود توسط Netscape برای استفاده در مرورگهای وب آغازین توسعه داده شده بود.
با javascrip طراح سایت می تواند قابلیتهای اضافی زیر رابه وب سایت بیافزاید:
تغییردادن روشی که صفحه وب نمایش داده می شود.جاوا اسکریپ می تواند به صورت پویا و داینامیک بخشهایی را به صفحه وب بیافزاید و یا حذف کند.مانند افزودن یک دکمه به صفحه وب(طراحی سایت داینامیک)
افزودن متحرک سازی و جلوه های تصویری به طراحی سایت.مانند ساخت popupmenu یا همان فهرست باز شونده در بالای همین صفحه.
که بدون JavaScriptساخت آن ممکن نبود.
باز کردن پنجره و دیالوگ باکس در مرورگر وب.مانند باز کردن پنجره print برای پرینت گرفتن از صفحه وب که با افزودن یک دستور ساده javaScript هنگام طراحی سایت به صفحه وب مورد نظر این امر ممکن می شود.
چک کردن صحت درستی داده های وارد شده توسط کاربر در فرم ها پیش از ارسال آنها به سرور.
تقریبا تمامی مرورگرهای وب مدرن امروزی از جاوا اسکریپ پشتیبانی می کنند البته در بعضی از دستورات با هم تفاوتهایی دارند. همچنین قابلیت پشتیبانی از جاوااسکریپ در مرورگر وب می تواندتوسط کاربر غیر فعال گردد.با توجه به این نکته هنگام طراحی سایت با استفاده از JavaScript باید تدابیری اندیشه شود که در صورت غیر فعال بودن جاوا اسکریپ مرورگر وب به کاربر اخطار داده شود. همچنین هنگام طراحی سایت باید به نوع مرورگرهای وب که توسط کاربران استفاده می شود نیز توجه کرد و تدابیری اندیشید که بسته به نوع مرورگر دستور مناسب جاوا اسکریپ قابل اجرا در آن مرورگر اجرا شود.مثلا firefox و InternetExplorer در برخی ازدستورات جاوااسکریپ با هم تفاوتهایی دارند که هنگام طراحی سایت باید به این نکته توجه کرد.
امروزه طراحی سایت بدون بهره گیری ازجاوااسکریپ دوراز ذهن به نظر می رسد.
همانطور که پیشتر گفتیم جاوااسکریپ هنگام طراحی سایت می تواند درون کدهای HTML صفحه وب جاسازی شود ویا اینکه می توان دستورات و توابع javaScript را درون یک فایل جداگانه ذخیره کرد و سپس هنگام طراحی سایت به وسیله برچسب script آنرا به صفحه وب مورد نظر افزود.
<SCRIPT language="JavaScript" SRC="myJS.js"></SCRIPT>

سفارش طراحی سایت