طراحی سایت |ساخت نرم افزارهای تحت وب php و Asp.net| طراحی قالب و ساخت افزونه وردپرس|برنامه نویسی #C|طراحی لوگو و بنر
فرم ثبت نام کاربر جدید

فرم ورود کاربر

ارسال رمز عبور


بازگشت به فرم ورود

چرا php ساخته شد ؟ مزیت و برتری آن نسبت به زبانهای دیگر چیست که در طراحی سایت از آن استفاده می شود؟
برخلاف تصور پیش از پیدایش و ابداع PHP فعالیتهای مربوط به توسعه وب، طراحی سایت و ساخت نرم افزارهای تحت وب وجودداشت .
پیش از پیدایش php کدهای سمت سرور معمولا با زبانهای perl و C نوشته می شد و هر دو این زبانها ، زبانهای معمول در طراحی سایت و توسعه نرم افزار تحت وب بودند.
PHP در سال 1995 به این دلیل به وجود آمد که وظایف معمول برنامه نویسی تحت وب را آسان تر کند ، همچنین از تکرار بیمورد در برنامه نویسی طراحی سایت جلوگیری کند.
نامPHP برگرفته از Personal Home Pgaeهست .اما بدیل کاربرد بسیار نام کوتاه شده آن ،جایگزین نام اصلی شد وهمه این زبان را با نام PHP می شناسند.
هدف اصلی این زبان کم کردن میزان کدهایی بود که هنگام طراحی سایت برای انجام یک وظیفه و حصول نتیجه باید نوشته می شد.که همین امرباعث شدPHP یک زبان HTML محورباشد به این معنی که هنگام طراحی سایت کدهای PHP در میان کدهای HTML صفحه وب جایگزاری می شود.
در نسخه 3 php خاصیت object-oriented به این زبان افزوده شد و ازآن به بعد PHP به عنوان یک زبان شی گرا برای طراحی سایت مطرح شد.
در نسخه 4 php پشتیبانی از موتور Zend به آن افزوده شد .موتور زند مانع از به هدررفتن حافظه یابه اصطلاح نشت حافظه می شد که این امر هنگام طراحی سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
رفته رفته زبان PHP توسط سرورهای Apache( یک وب سرور تحت لینوکس)، سرورهای IIS(وب سرور تحت ویندوز )،Zeus, AOLServe پشتیبانی شد.
همچنین روشی که زبان PHPاجرا می شد به محبوبیت آن در طراحی سایت کمک کرد.
کدهای نوشته شده با PHP پس ازیک بار خوانده شدن به یک فرمت درونی تبدیل شده و اجرا می شوند.این شیوه اجرای کدها اجازه استفاده از کدهای ذخیره شده در خارج از برنامه رابه طراح سایت میدهد که تحت عنوان PHP accelerators یا شتابدهنده PHP شناخته می شودو باعث افزایش سرعت اجرای برنامه ها می شود.
در نسخه 5 php شی گرایی این زبان بهبود یافت و دو الحاقی مهم داشت یکی SimpleXML برای کار با پرونده های XML و دیگری SQLite برای کار با رابط گرافیکی پایگاه داده که کار را برای تعامل با پایگاه داده بسیار آسان کرده بود.
مزیتهای استفاده ازPHP در طراحی سایت و ساخت نرم افزار تحت وب چیست؟
اگراز کسانی که در طراحی سایت از PHP استفاده می کنند این سوال پرسیده شود که چرا در طراحی سایت از PHP بهره می برند
این پاسخ ها را دریافت می کنید:
ازPHP به دلیل آسانی استفاده از آن در طراحی سایت استفاده میکنم.
از PHP به دلیل سرعت اجرای بالای آن درطراحی سایت استفاده می کنم.
و ….
دراین بخش به عمده مزایای استفاده ازPHP در طراحی سایت می پردازیم.
نخستین مزیت PHP ارتباط تنگاتنگ آن با زبان HTML است . زبان HTML اسکلت اصلی طراحی سایت می باشد .هر صفحه وب با HTMl نوشته می شود و زبان PHP درون این زبان جایگزاری می شود و کدهای آن هنگام طراحی سایت درون کدهای HTML ادغام می شود این امر باعث خوانایی بیشتر کدها می شود و همچنین باعث می شود بتوان از این زبان در نرم افزارهای طراحی سایت به راحتی استفاده کرد.
PHP زبانی است که تفسیر میشود و نه کامپایل .این امر باعث می شود هنگامی که شما برای بهبود طراحی سایت خود تغییراتی در کدهای php میدهید نیازی نداشته باشید که مجددا کدهای نوشته شده را کامپایل کنیدو تغییرات بلافاصله در طراحی سایت اعمال می شود و مزیت دیگر این است که تمامی حافظه مورد استفاده توسط خود PHP کنترل می شود و موتور Zend به صورت خودکار حافظه را پس از اجرای کدها پاک میکند که این امر در طراحی سایت بسیار مهم است چراکه از هدر رفتن منابع جلوگیری می کند.هنگام استفاده از PHP در طراحی سایت شما دیگر نگران آزاد سازی حافظه پس از نمایش یک تصویر و یا بستن پایگاه داده نخواهید بود چرا که PHP به صورت خودکاراینکار را انجام می دهد.
پیشتر گفتیم هنگام طراحی سایت کدهای PHP درون کدهای HTML جایگزاری می شود اما برعکس آن نیز امکان دارد یعنی شما می توانید کدهای HTMl را توسط PHP درون صفحه وب ادغام کنید.مثلا با دستور Print و به این طریق شما می توانید خروجی صفحه وب را به آسانی کنترل کنیداین یکی از توانایی های فوق العادهPHP برای طراحی سایت می باشد .
PHP یکی از سریعترین ها در عرصه طراحی سایت است .سرعت اجرای بالایی دارد.این سرعت اجرا دو برابر می شود هنگامیکه از cashe نیزاستفاده شود.
همچنین دریافت راهنمایی برای این زبان بسیار آسان است چراکه بسیاری در سرار دنیا از زبان PHP برای طراحی سایت خود استفاده میکنند و به همین دلیل منابع و وب سایتهای فراوانی هستند که راهنمایی های ارزنده ای را دراختیار سایرین قرار می دهند و کدهای خود را به اشتراک می گزارند.
اما مهمترین مزیت PHP برای طراحی سایت نسبت به زبان Asp.net این است که php هم بر روی سرورهای تحت لینوکس (apache)و هم تحت ویندوز(IIS) راه اندازی می شود اما Asp.net تنها توسط سرورهای تحت ویندوز و microsoft IIS پشتیبانی می شود.بنابراین همیشه باید به دنبال میزبانی باشید که سرور آن ویندوز هست و سرورهای تحت ویندوز گرانتر هستند.اما هنگامی کهدر طراحی سایت از PHP استفاده شود ، وب سایت ما بر روی هر دو سرور اجرا می شود و شما محدودیتی درانتحاب هاست (میزبان سایت)خود ندارید.

برای سفارش طراحی سایت اینجا کلیک کنید

برای سفارش ساخت نرم افزار تحت وب با زبان PHP اینجا کلیک کنید