طراحی سایت |ساخت نرم افزارهای تحت وب php و Asp.net| طراحی قالب و ساخت افزونه وردپرس|برنامه نویسی #C|طراحی لوگو و بنر
فرم ثبت نام کاربر جدید

فرم ورود کاربر

ارسال رمز عبور


بازگشت به فرم ورود

چرا در طراحی سایت نیازمند Ajax می باشیم؟ برای پاسخ به این پرسش در ابتدا باید دید Ajax چیست.
در طراحی سایت به روش سنتی یک صفحه وب رابط گرافیکی کاربر با برنامه کاربردی تحت وب می باشد.در طراحی سایت به این روش کاربر باید زمانی را صرف انتظار ارسال داده به سرور ،انجام پردازش بر روی داده و بازگشت نتیجه کند.
در اینگونه طراحی سایت هر بار که کاربر داده ای را از طریق صفحه وب ارسال می کند هنگام دریافت نتیجه از سرور تمام صفحه وب دوباره برای او ارسال می شود شامل تصاویر، متن ،داده های ارسالی توسط فرم ها و … و اینگونه طراحی سایت باعث می شود کاربر زمان زیادی را صرف دریافت و ارسال اطلاعات تکراری کند و این یعنی از دست دادن پهنای باند و هزینه بیهوده و بار مالی اضافی بر دوش هم کاربر و هم صاحب وب سایت.
همچنین هنگامی که کاربر داده ها را از طریق صفحه وب به سرور ارسال می کند ، از لحظه ارسال تا زمان دریافت پاسخ از سرور و بارگزاری مجدد صفحه وب کاربر نمی تواند هیچگونه فعالیتی داشته باشد یا در واقع رابط گرافیکی کاربر که همان صفحه وب باشداز دسترس خارج می شود و باز هم در اینجا کاربر باید زمانی را بیهوده از دست بدهد و در انتظار بارگزاری مجدد صفحه وب بنشیند.در واقع بیشتر کاربران این رابط گرافیکی یا همان صفحه وب را با رابط گرافیکی برنامه کاربردی که برروی کامپیوتر شخصی خود دارند مقایسه کرده و انتظار دارند بدون وقفه و بدون انتظار کشیدن بتوانند با برنامه کاربردی تحت وب نیز کار کنند.
در اینجاست که Ajax Application به کار می آید.Ajax به خودی خود یک زبان برنامه نویسی و یایک فناوری مستقل در عرصه طراحی سایت محسوب نمی شود بلکه اجزا تشکیل دهنده آن را زبانهای برنامه نویسی و فناوری های طراحی سایت تشکیل می دهند یا بهتر است اینگونه بیان شود که از بهم پیوستن زبانهای سمت سرور مانند php , Asp.net و زبانهای سمت کاربر مانند javascript, CSS و HTML به علاوهXML به وجود می آید.هسته هر برنامه Ajax تشکیل یافته ازاین زبانهاست.
درطراحی سایت که از برنامه Ajax بهره می برد یک لایه واسط میان کاربر و سرور به وسیله Ajax به وجود می آید اطلاعات از طریق صفحه وب یه این لایه واسط که بوسیله برنامه Ajax کنترل می شود ارسال می گردد و سپس از این لایه به سرور و بر عکس ارسال می شود.همین لایه بوجود آمده با Ajax باعث می شود که کاربر با نرم افزارتحت وب مانند یک برنامه کاربردی معمولی کارکند.به این معنی که هنگام ارسال داده صفحه وب یا همان رابط گرافیکی کاربر از دسترس خارج نمی شود و هنگامی که برنامه Ajax در حال تراکنش با سرور است کاربر به فعالیتهای دیگر بپردازد یک مثال خوب برای استفاده از Ajax چت رومها هستند هنگامی که شما پیامی را ارسال می کنید بدون نیاز به دوباره بارگزاری شدن صفحه وب پیام خود و همچنین پیامهای ارسالی توسط کاربران دیگر را به صورت زنده در صفحه وب خود مشاهده می کنید.
یا یک مثال دیگر google می باشد. هنگامی که شما عبارتی را میخواهید جستجو کنید پس ازوارد کردن یک یا چند حرف برنامه Ajax گوگل عباراتی را بر اساس جستجوهای پیشین به شما پیشنهاد می دهد بدون اینکه مانع تایپ کردن شما شود یا صفحه وب گوگل از دسترس شما خارج شود.
در دنیای مجازی جلب رضایت کاربران مساوی است با بازدید بیشتر از سایت و بازدید بیشتر یعنی کسب و کار پر رونق تر.
Optimalweb.ir و گروه ما با آشنایی کامل به فناوریهای شکل دهنده Ajax توانایی لازم و کافی را برای طراحی سایت با استفاده از Ajax را دار بوده و آماده ارایه خدمات خود به شما می باشد.
این که چه هنگام یک سایت نیازمند استفاده از Ajax می باشد یک تصمیم کارشناسی می باشد و وابسته به نیاز ها و اهداف شما از داشتن یک وب سایت مباشد.لذا اگر گروه کارشناسی ما تشخیص دهد که با بهره گیری از Ajaxشماوب سایت بهتری خواهید داشت حتما به شما پیشنهاد داده خواهد شد.
برای سفارش طراحی سایت به قسمت سفارش درمنیو رفته و یا بر روی لینک زیر کلیک کنید.
برای سفارش طراحی سایت اینجا کلیک کنید